UWAGA!!
Przeglądasz archiwalną wersję strony Stowarzyszenia Rozwoju Gmin "CENTRUM".
Obecnie trwają prace nad przygotowaniem i uruchomieniem nowej strony.
Pobierz Flash Playera aby wyświetlić zawartość.

   AAADrukuj dokument

News: 01 kwietnia 2008

Stowarzyszenie Rozwoju Gmin „CENTRUM” w ramach otrzymanego dofinansowania z Fundacji Fundusz Współpracy przy udziale środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Inicjatywy Wspólnotowej EQUAL do projektu „Daj im szansę – walka z dyskryminacją osób niepełnosprawnych i aktywizacją bezrobotnych – szkolenia z zakresu gospodarki społecznej i psychoedukacji” przeprowadzi:

1) szkolenia + warsztaty dla nauczycieli w dniach 4, 7 i 11 kwietnia 2008 roku w Ośrodku Szkoleniowym w Jedliczach z zakresu prowadzenia psychoedukacji w szkołach podstawowych i gimnazjalnych. Natomiast w II połowie kwietnia zostaną przeprowadzone lekcje pokazowe w wybranych szkołach z terenu działania Stowarzyszenie Rozwoju Gmin „CENTRUM” uczestniczących w szkoleniach. Zdobytą podczas szkoleń wiedzę na temat zdrowia psychicznego nauczyciele będą mogli przekazywać uczniom podczas godzin wychowawczych przyczyniając się tym samym to wzrostu tolerancji i otwartości wobec tej grupy.

2) Seminarium szkoleniowe dla samorządów gminnych i przedsiębiorców w dniach 21 i 22 kwietnia w Kutnie oraz 3-dniowe w maju w OS w Jedliczach.
Seminaria te będą miały na celu przekonanie przedstawicieli samorządów, że tworzenie firm społecznych jest lepszą formą wspierania osób wykluczonych niż przyznawanie świadczeń socjalnych, a przedsiębiorców terenu działania Stowarzyszenia Rozwoju Gmin „CENTRUM” do zatrudnianie osób wykluczonych społecznie i włączenie w system zarządzania firmą części zasad obowiązujących w firmach społecznych.

AAADrukuj dokumentDo góry
 
UWAGA!!
Przeglądasz archiwalną wersję strony Stowarzyszenia Rozwoju Gmin "CENTRUM".
Obecnie trwają prace nad przygotowaniem i uruchomieniem nowej strony.